Με Απόλλωνα οι άνδρες, με Ρέθυμνο και ΝΕΠ οι γυναίκες του «Αυτοκράτορα»!

Δράσης συνέχεια για τις ομάδες υδατοσφαίρισης του Εθνικού Πειραιώς, καθώς το Σάββατο η ομάδα του Φάνη Κουντουδιού αντιμετωπίζει εκτός έδρας σε μια δύσκολη αναμέτρηση τον 3ο της βαθμολογίας, Απόλλωνα Σμύρνης στο κολυμβητήριο του Γουδή στις 19:00.

Αντίστοιχα, η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη υποδέχεται τον ΝΟ Ρεθύμνου το Σάββατο στις 16:00 και τη ΝΕ Πατρών την Κυριακή στις 12:00.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ (9η αγωνιστική)

Σάββατο, 3/4

*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Εθνικό Χανίων 14.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Ηλιούπολης 14.00 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 17.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Γουδή 19.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Χτες (1/4), είχαμε για την 9η αγωνιστική: ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 13-4

Αναβάλλεται το παιχνίδι: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, λόγω της συμμετοχής της πρώτης στον πρώτο Ημιτελικό του Euro Cup, αύριο (3/4) με την Όρβοσι στην Ουγγαρία.

Τρίτη, 6/4, 10η αγωνιστική

*Ιωνικό 15.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Νίκος Μπουδραμής, Φάνης Ποσποτίκης)

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ θεατές και με βάση το Υγειονομικό Πρωτόκολλο για την αντιμετώπιση της πανδημίας για τον covid – 19.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8 107-51 24

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      8 79-60 19

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ          7 116-44 18

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 8 103-60 18

5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ               7 68-66 13

6.ΝΟ ΧΙΟΥ                 9 74-87 12

………………………………………………………………….

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ            8 86-84 12

8.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ  8 73-77 10

9.ΠΑΟΚ                     8 76-75 10

10.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           8 66-113 9

11.ΑΕΚ                      8 58-81 8

12.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     8 67-71 6

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ          9 55-125 3

14.ΕΘΝΙΚΟΣ              8 58-92 3

Επόμενη αγωνιστική (7/4): ΟΥΚ Βόλου – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕΚ, ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης, Εθνικός – ΝΟ Χανίων, Υδραϊκός – Πανιώνιος

ΣΚΟΡΕΡ

31 Γούνας (Απόλλων), 22 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), Στίβενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 20 Γκίλλας (ΝΟ Χίου), 19 Μοσκόφ (Απόλλων), Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), Χούπερ (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 18 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Καρούντζος (ΓΣ Περιστερίου), 17 Δήμου Δ. (Πανιώνιος)

 

Α’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (7η αγωνιστική)

Σάββατο, 3/4

*Δημοτικό Ηλιούπολης 11.30 ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Κυριακή, 4/4

*Εθνικό Πειραιά 12.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Χρήστος Κουρτίδης, Γιώργος Καλουζάκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 13.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Εθνικό Λάρισας 14.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Χρήστος Κυράνης)

Τρίτη, 6/4

*Δημοτικό Χαλανδρίου 19.30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Στέλιος Μικεδάκης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Για την 8η αγωνιστική, Σάββατο (3/4)

*Εθνικό Πειραιά 16.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ θεατές και με βάση το Υγειονομικό Πρωτόκολλο για την αντιμετώπιση της πανδημίας για τον covid – 19.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ          6 105-29 18

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6 78-36 15

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                6 62-61 15

4.ΑΕΚ                       6 55-53 10

………………………………………………………………….

-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 6 53-52 10

6.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     6 70-64 9

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ          6 35-51 7

8.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ          6 50-74 3

9.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ         6 45-73 1

10.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    6 29-89 0

Επόμενη αγωνιστική (8/4): Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος – ΑΕΚ, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός (4/4)

ΣΚΟΡΕΡ

21 Μαμόγλου (Εθνικός), 19 Κούλχαας (ΝΟ Βουλιαγμένης), Πλευρίτου Β. (Ολυμπιακός), 18 Κοντογιάννη (ΑΝΟ Γλυφάδας), 17 Φουντωτού (ΑΝΟ Γλυφάδας), 13 Κυριακάκη (ΝΟ Ρεθύμνου), Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ Λάρισας), Πλευρίτου Ελ. (Ολυμπιακός), 11 Αγγελίδη (Νηρέας), Ελευθεριάδου (Ολυμπιακός), Ξενάκη (ΝΟ Βουλιαγμένης), Μυριοκεφαλιτάκη (Ολυμπιακός)

Spread the love

Leave a comment

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

info@ethnikoswaterpolo.gr
+30 6945417262

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Χαϊδαρίου 18
Πειραιάς, 185 45

© 2019. Ethnikos water polo. All Rights Reserved.
Created by Melon Advertising