Στη Νέα Σμύρνη η ανδρική ομάδα του Εθνικού Πειραιώς (17:00)

 

Στη Νέα Σμύρνη φιλοξενείται το Σάββατο η ανδρική ομάδα του Εθνικού Πειραιώς, η οποία αντιμετωπίζει τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών.

Η αναμέτρηση ξεκινά στις 17:00 και οι παίκτες του Φάνη Κουντουδιού θέλουν να πραγματοποιήσουν μια καλή εμφάνιση, την ώρα που για τον αντίπαλο αυτός ο αγώνας είναι κρίσιμος για το εάν θα πετύχει τον στόχο των Πλέι Οφ. Την επόμενη αγωνιστική ο Εθνικός Πειραιώς επιστρέφει στην έδρα του, για να υποδεχθεί τον Υδραϊκό.

Σάββατο, 10/4

*Δημοτικό Ηλιούπολης 14.00 ΑΕΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 17.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 19.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Γουδή 19.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Κυριακή, 11/4

*Εθνικό Πειραιά 12.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Γιώργος Στεφανάκης, Νίκος Λοϊζίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Το παιχνίδι ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ, αναβάλλεται και θα διεξαχθεί στις 16/4, λόγω υποχρεώσεων της πρώτης στο Euro Cup (Σάββατο 11/4, Εθνικό Πειραιά 18.00 ΝΟΒ – ΟΡΒΟΣΙ, επαναληπτικός ημιτελικός)

Την Δευτέρα (12/4), για την 9η αγωνιστική (από αναβολή):

*Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ και σύμφωνα με το Υγειονομικό Πρωτόκολλο για τον covid – 19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   9 120-52 27

2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ            9 140-52 24

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 10 133-75 24

4.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ       10 95-78 22

5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                 9 90-79 19

6.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ         10 97-96 13

…………………………………………………………………………….

7.ΠΑΟΚ                       10 90-96 13

8.ΝΟ ΧΙΟΥ                   10 75-100 12

9.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ              9 91-97 12

10.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ       10 82-89 9

11.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ             9 74-122 9

12.ΑΕΚ                        10 66-101 8

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ             10 63-140 3

14.ΕΘΝΙΚΟΣ                 9 67-106 3

Επόμενη αγωνιστική (12η, 14/4): ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Βουλιαγμένης, ΟΥΚ Βόλου – ΑΕΚ, ΓΣ Περιστερίου – Απόλλων Σμύρνης, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων, ΠΑΟΚ – Πανιώνιος, Εθνικός – Υδραϊκός και ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός (16/4)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

42 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 30 Χούπερ (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 25 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), Στίβενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 24 Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), 22 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), 21 Μοσκόφ (Απόλλων Σμύρνης), 20 Γκίλλας (ΝΟ Χίου), Δήμου Δ. (Πανιώνιος), Παπασηφάκης (Υδραϊκός), Σολανάκης (Απόλλων Σμύρνης), Χονδροκούκης (Εθνικός)

Spread the love

Leave a comment

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

info@ethnikoswaterpolo.gr
+30 6945417262

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Χαϊδαρίου 18
Πειραιάς, 185 45

© 2019. Ethnikos water polo. All Rights Reserved.
Created by Melon Advertising