Ρίχνονται στη «μάχη» οι Παίδες και οι Κορασίδες του «Αυτοκράτορα» (Κ15)!

Πρεμιέρα των φετινών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, το ερχόμενο τριήμερο (21-23 Μαϊου), με τις πρώτες φάσεις στο Παιδικό (Κ15) και το Κορασίδων (Κ15).

Τα αγόρια και τα κορίτσια του Εθνικού Πειραιώς ρίχνονται στη μάχη, με την ομάδα Παίδων του Ανδρέα Καριοφύλλη να συμμετέχει στον Γ’ Όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης με αντιπάλους τον Παναθηναϊκό, τον Νηρέα Χαλανδρίου, τον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Μίλωνα.

Αντίθετα, η ομάδα Κορασίδων με προπονητή τον Βαγγέλη Πάτρα, κληρώθηκε στον Α΄Όμιλο Αττικής και θα αντιμετωπίσει στο Ιλίσιο κολυμβητήριο τους Πανιώνιο, Ηλυσιακό, Νηρέα Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών.

ΠΑΙΔΙΚΟ (Κ15)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου): Υδραϊκός, Νηρέας Γέρακα, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νίκαιας): Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): Παναθηναϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, Εθνικός Πειραιά, Μίλων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ηλιούπολης): ΝΟ Χίου, ΑΟ Καστέλας, ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Εθνικό Βόλου): Πανιώνιος, Ηλυσιακός, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΣΚ Ροή, ΟΦΗ, Τρίτων Αμαρουσίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ (Ποσειδώνιο): ΠΑΣ Φοίβος, Άρης Θεσσαλονίκης, Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, ΟΦΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (“Αντ. Πεπανός”, Πάτρα): ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΑΟ Κέρκυρας

Στη Β’ Φάση (4-6 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (οι 3 πρώτες κάθε Ομίλου).

Η κλήρωση της θα πραγματοποιηθεί στις 26 Μαϊου και ώρα 12.00 διαδικτυακά, από τα γραφεία της ΚΟΕ.

Η Τελική Φάση του πρωταθλήματος έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί 18-20 Ιουνίου

Η Ειδική Προκήρυξη του πρωταθλήματος ΕΔΩ

Οι αγώνες διεξάγονται χωρίς θεατές και σύμφωνα με το ισχύον Υγειονομικό Πρωτόκολλο για covid – 19.


ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Κ15)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ιλίσιο): Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, ΝΕ Πατρών

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Εθνικό Πειραιά): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Βουλιαγμένης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Χανίων): ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΓΣ Ηλιούπολης

Στην Τελική Φάση (4-6 Ιουνίου), προκρίνονται 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Η κλήρωση της, στις 26 Μαϊου και ώρα 12.30 διαδικτυακά, από τα γραφεία της ΚΟΕ.

Η Ειδική Προκήρυξη του πρωταθλήματος ΕΔΩ

Οι αγώνες διεξάγονται χωρίς θεατές και σύμφωνα με το ισχύον Υγειονομικό Πρωτόκολλο για covid – 19.

 

 

Spread the love

Leave a comment

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

info@ethnikoswaterpolo.gr
+30 6945417262

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Χαϊδαρίου 18
Πειραιάς, 185 45

© 2019. Ethnikos water polo. All Rights Reserved.
Created by Melon Advertising