Σπουδαία πρόκριση στην τελική φάση οι Κορασίδες – Πρόκριση και για την ομάδα Παίδων!

Απόλυτη επιτυχία για τις ακαδημίες του Εθνικού Πειραιώς το περασμένο τριήμερο, καθώς ο σύλλογος πανηγυρίζει δύο προκρίσεις, η μία από την ομάδα Κορασίδων και η έτερη από την ομάδα Παίδων.

Συγκεκριμένα, η ομάδα Κορασίδων με προπονητή τον Βαγγέλη Πάτρα προκρίθηκε με πειστικές εμφανίσεις στην Τελική Φάση του πρωταθλήματος, έχοντας συγκομιδή 9 βαθμών στον Α’ Όμιλο Αττικής.

Συγκεκριμένα οι 10 φιναλίστ είναι: Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, ΝΕ Πατρών (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕΚ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Ηλυσιακός 6-2, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 9-7, Εθνικός – Πανιώνιος 16-6, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 5-13, Ηλυσιακός – Εθνικός 4-13, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-2, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 11-6, Εθνικός – ΝΕ Πατρών 20-7, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Χαλανδρίου 12

2. Εθνικός Πειραιά 9

3. ΝΕ Πατρών 6

…………………………………….

4. Πανιώνιος 3

5. Ηλυσιακός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 33-5, Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 21-8, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 6-7, Ιωνικός – ΓΣ Περιστερίου 1-21, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός 26-0, ΟΛυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-5, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-21, Ιωνικός – Ολυμπιακός 1-21.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

………………………………

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Άρης – ΠΑΟΚ 7-15, ΕΑΤΕΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-9, Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-16, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΟΚ 8-12, ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-8, ΕΑΤΕΚ – Άρης 16-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΕΑΤΕΚ 6

…………………….

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 3

4. Άρης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 23-3, ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης 10-11, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Ηλιούπολης 10-13, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 19-6, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 15-11, ΟΦΗ – ΓΣ Ηλιούπολης 7-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2. ΝΟ Χανίων 6

…………………………….

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

4. ΟΦΗ 0

Η Τελική Φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων (Κ15) θα διεξαχθεί 4-6 Ιουνίου και η κλήρωση της, την Τετάρτη 26/5 στις 12.00, διαδικτυακά, από τα γραφεία της ΚΟΕ.


Μεγάλη επιτυχία και για τα αγόρια του «Αυτοκράτορα», καθώς οι παίκτες του Ανδρέα Καριοφύλλη προκρίθηκαν στη Β’ φάση του Παιδικού πρωταθλήματος, συγκεντρώνοντας 9 βαθμούς, πίσω μόνον από τον πρωταθλητή Παναθηναϊκό. Οι 24 που πήραν την πρόκριση είναι: Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Γέρακα, Υδραϊκός (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ΄Όμιλο Ατικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΟ Καστέλλας (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Χανίων, ΣΚ Ροή, ΟΦΗ (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Άρης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Παλαιό Φάληρο 3-16, Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-12, Υδραϊκός – Νηρέας Γέρακα 9-17, Πλααιό Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 25-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός 7-10, Υδραϊκός – Παλαιό Φάληρο 3-19, Νηρέας Γέρακα – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Υδραϊκός 5-7, Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 19-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Νηρέας Γέρακα 6

3. Υδραϊκός 6

………………………….

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 4

5. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 23-3, Ιωνικός – ΓΣ Περιστερίου 2-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 9-9, Ολυμπιακός – Ιωνικός 22-1, Άρης Νίκαιας – ΓΣ Περιστερίου 3-23, ΑΟ Πετρούπολης – Ολυμπιακός 3-12, Ολυμπιακός – Άρης Νίκαιας 29-3, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 7-16, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 6-10, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 3-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΓΣ Περιστερίου 7

3. ΑΟ Πετρούπολης 7

……………………………

4. Ιωνικός 3

5. Άρης Νίκαιας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Απόλλων Σμύρνης – Εθνικός Πειραιά 4-18, Νηρέας Χαλανδρίου – Μίλων 10-4, Μίλων – Απόλλων Σμύρνης 10-5, Παναθηναϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 14-9, Εθνικός – Μίλων 8-4, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-20, Παναθηναϊκός – Εθνικός 20-0, Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 21-3, Μίλων – Παναθηναϊκός 3-23, Εθνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. Εθνικός Πειραιά 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

…………………………………

4. Μίλων 3

5. Απόλλων Σμύρνης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΑΝΟ Αργυρούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-33, ΑΟ Καστέλλας – ΓΣ Ηλιούπολης 4-18, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Αργυρούπολης 18-3, ΝΟ Χίου – ΑΟ Καστέλλας 12-14, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης 17-4, ΑΝΟ Αργυρούπολης – ΝΟ Χίου 6-11, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-26, ΑΟ Καστέλλας – ΑΝΟ Αργυρούπολης 21-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 15-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Καστέλλας 16-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. ΑΟ Καστέλλας 6

……………………………..

4. ΝΟ Χίου 3

5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου 17-2, Ηλυσιακός – ΝΟ Λάρισας 5-23, Πανιώνιος – ΝΟ Λάρισας 9-8, Ηλυσιακός – ΟΥΚ Βόλου 3-13, Ηλυσιακός – Πανιώνιος 7-26, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 13-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

3. ΟΥΚ Βόλου 3

………………………..

4. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 3-24, ΣΚ Ροή – ΟΦΗ 22-4, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 19-7, Τρίτων Αμαρουσίου – ΣΚ Ροή 2-18, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου 15-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χανίων 1-29, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ρεθύμνου 16-10, ΟΦΗ – Τρίτων Αμαρουσίου 11-2, ΝΟ Χανίων – ΣΚ Ροή 12-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 10

2. ΣΚ Ροή 10

3. ΟΦΗ 6

…………………….

4. ΝΟ Ρεθύμνου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 3-12, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 0-5 α.α., ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 5-17, Άρης – ΠΑΟΚ 5-26, ΟΦΘ – Πανσερραϊκός 28-2, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 9-8, ΠΑΟΚ – ΟΦΘ 20-6, ΝΟ Καβάλας – Άρης 7-9, Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Φοίβος 6-18, Άρης – ΟΦΘ 9-17, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 7-29, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 13-5. ΟΦΘ – ΠΑΣ Φοίβς 14-5, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 24-8, Πανσερραϊκός – ¨Αρης 4-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 15

2. ΟΦΘ 12

3. Άρης 9

………………..

4. ΠΑΣ Φοίβος 6

5. ΝΟ Καβάλας 3

6. Πανσερραϊκός -1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Ναυπλίου 3-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-19, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Ναυπλίου 17-11, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Αργοστολίου 39-0, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 7-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Πατρών 6-27, ΝΕ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-12, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-24, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Πατρών 2-23, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 10-15, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Αργοστολίου 27-4, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΑΟ Κέρκυρας 0-28, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 22-5, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 12-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 15

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 12

3. ΝΕ Πατρών 9

…………………………….

4. ΝΟ Ναυπλίου 6

5. ΝΟ Καλαμάτας 3

6. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Β’ Φάση φάση του πρωταθλήματος Παίδων (Κ15) θα διεξαχθεί 4-6 Ιουνίου και η κλήρωση της, την Τετάρτη 26/5 στις 12.00 το μεσημέρι, διαδικτυακά από τα γραφεία της ΚΟΕ.

Spread the love

Leave a comment

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

info@ethnikoswaterpolo.gr
+30 6945417262

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Χαϊδαρίου 18
Πειραιάς, 185 45

© 2019. Ethnikos water polo. All Rights Reserved.
Created by Melon Advertising